V Zagrebu je od 17. do 23. aprila potekalo evropsko prvenstvo v rokoborbi. Na njem je nastopilo 463 tekmovalcev iz 36. držav (Slovenija ni imela tekmovalke ali tekmovalca) v prostem slogu za moške in ženske, ter grško-rimskem slogu samo za moške. Ob odsotnosti Rusije je bila najuspešnejša država Turčija s 17. medaljami (6 zlatih, 3 srebrne, 8 bronastih). Za domači uspeh je v kategoriji do 82 kilogramov v grško-rimskem slogu poskrbel Filip Šačić z bronasto kolajno. 2 bronasti medalji sta za Srbijo osvojila v kategoriji do 97 kilogramov Mikheil Kajaia in v kategoriji do 60 kilogramov Georgii Tibilov. Srebrno kolajno na evropskem prvenstvu pa je še tretjič dobil Viktor Nemeš; Srb ima tudi bronasto kolajno za skupno 4 iz evropskih prvenstve in dve iz svetovnih. Zgodovino v najtežji kategoriji (do 130 kg) v tem slogu pa je pisal Turk Riza Kayaalp, ki je osvojil 12. naslov evropskega prvaka.

Med ženskimi tekmovalkami je znova blestela Mariya Stadnik iz Azerbajdžana, ki ostaja neporažena na evropskih prvenstvih v sedaj že 34. dvobojih. Stadnikova, sicer po rodu prihaja iz Lviva v Ukrajini, ima sedaj ob 4. kolajnah na olimpijskih igrah (2 srebrni, 2 bronasti), 2. svetovnih naslovih (tudi 3. srebrne in ena bronasta medalja na svetovnih prvenstvih), tudi 9 naslovov evropske prvakinje.

V prostem slogu je prav tako v najtežji kategoriji (do 125kg) blestel še en turški rokoborec Taha Akgül, ki je osvojil svoj 10. naslov evropskega prvaka. Tudi v tem slogu je bronasto medaljo osvojila Srbija, za njo je poskrbel v kategoriji do 79 kilogramov Khetag Tsabolov. V isti kategoriji je bil tretji tudi Ahmad Magomedov, ki nastopa za Severno Makedonijo.

POSNETKI S TURNIRJA: United World Wrestling – YouTube