V Uzbekistanu je od 30. aprila do 14. maja potekalo svetovno prvenstvo v amaterskem boksu, kjer je nastopilo 538 tekmovalcev iz 107. držav. V zadnjem desetletju je Uzbekistan postal velesila amaterskega boksa in to je ta srednje-azijska država dokazala tudi na domačem prvenstvu. V Taškentu so uzbekistanski boksarji osvojili 5 naslovov svetovnega prvaka, dva naslova svetovnih pod-prvakov in tudi dve tretji mesti.

Za Uzbekistanom se je na skupni lestvici uvrstitev reprezentanc uvrstila še ena stara znanka uspehov na amaterskih boksarskih prvenstvih. Tako kot na prejšnjem prvenstvu leta 2021 v Beogradu, je tudi tokrat Kazakhstan domov odnesel 5 kolajn, tokrat kar 4 svetovne naslove in eno srebrno medaljo. Prihodnje leto bo Kazakhstan gostil žensko amatersko svetovno prvenstvo.

Slovenske nastope je v Taškentu začel v kategoriji do 60 kilogramov Tadej Černoga, ki je izgubil v prvem krogu, potem ko je na prejšnjem svetovnem prvenstvu v Beogradu prišel vse do osmine finala (dosegel je dve zmagi). Drugi slovenski nastop je v kategoriji do 67 kilogramov zabeležil Nejc Petrič, sicer najboljši slovenski boksar lanskega leta. Najprej je dosegel suvereno zmago z enoglasno sodniško odločitvijo, nato pa se je moral posloviti po porazu v drugem krogu.