Prejšnji teden je minil v znamenju Juda, saj je Doha gostila svetovno prvenstvo za leto 2023. Na blazinah v prestolnici Katarja je nastopilo 657 tekmovalcev iz 99 držav, med njimi je bilo tudi 10 slovenskih judoistk in judoistov. Najbolj je izstopala svetovna podprvakinja v kategoriji do 63 kilogramov Andreja Leški, ki je v finalu morala priznati premoč izjemni Francozinji Clarisse Agbegnenou, ki je tako olimpijski zlati medalji iz Tokyja dodala še šesti posamični svetovni naslov.

Kot ponavadi je največ medalj domov odnesla Japonska, ki je šestim svetovnim naslovom dodala tudi 2 srebrni in 4 bronaste kolajne. Sledila pa ji je znova prav Francija, z dvema svetovnima naslovoma in s 4. srebrnimi in 2. bronastimi medaljami. Poleg povratnice Agbegnenou, se je po dveletnem premoru vrnil tudi legendarni Teddy Riner, ki je trem zlatim olimpijskim medaljam, dodal še rekordni 11. posamični svetovni naslov v najtežji kategoriji.

Omeniti velja še reprezentanco Gruzije, ki je svetovno prvenstvo zaključila za Japonsko in Francijo, kot tretja najuspešnejša država na turnirju s petimi uvrstitvami na zmagovalni oder (2 zlati, 1 srebrna in 2 bronasti kolajni). Slovenija je s srebrno medaljo osvojila končno deseto mesto med reprezentancami, kar je spodbudno leto pred olimpijskimi igrami. Poleg Leškijevega drugega mesta, se je v kategoriji do 48 kilogramov Maruša Štangar uvrstila med najboljših 16 na svetu. V kategoriji do 57 kilogramov se je Kaja Kajzer prav tako uvrstila v osmino finala, Anka Pogačnik v kategoriji do 70 kilogramov pa je izpadla v drugem krogu. Med najboljših 16 sta se v kategoriji do 78 kilogramov uvrstili tudi Patricija Brolih in Metka Lobnik. Štirje slovenski judoisti so dosegli dve zmagi. V drugi krog sta se uvrstila v kategoriji nad 100 kilogrami Vito Dragič in Enej Marinič. V kategoriji od 73 kilogramov je po prvem dvoboju izpadel Martin Hojak, prav tako po enem nastopu je v kategoriji do 60 kilogramov svoje nastope zaključil David Štarkel.