V Kaliforniji je od 1. do 4. junija potekalo svetovno prvenstvo v brazilskem jiu-jitsu. V moški konkurenci je dvojno zlato vzel Brazilec Victor Hugo, ki je zmagal tako v ultra-težki diviziji, kot tudi v turnirju odprte kategorije. Od osmih zmag, je kar sedem dosegel predčasno, tudi v finalu odprte divizije je z zaklepom na nogi ustavil rojaka Ericha Muniza. To je bil prvi zaklep v finalu te divizije po letu 2009, ko je to uspelo legendarnemu Rogerju Gracieju. Munizu je sicer pripadlo zlato na prvenstvu v kategoriji do 100 kilogramov, medtem ko je Hugo postal tudi prvi BJJ tekmovalec, ki je v istem letu dobil tako BJJ svetovno prvenstvo, kot tudi brazilsko državno prvenstvo v absolutni kategoriji med črnimi pasovi v istem letu.

V ženski konkurenci je prav tako z dvojnim zlatom blestela Gabrieli Pessanha. 23-letnica iz Rio de Janeira je pokorila vso konkurenco v super-težki, kot tudi v absolutni diviziji. V obeh finalih je slavila z davljenjem s hrbta svojih nasprotnic; Ane Caroline Vieira v absolutni in Mayare Custodio v super-težki kategoriji. Pessanha je tako dobila dvojno zlato že na tretjem zaporednem svetovnem prvenstvu. Sicer je edini ne-brazilsko obarvani finale na turnirju potekal v ženski pol-težki kategoriji, torej do 74 kilogramov, kjer je Američanka Amy Campo z davljenjem (RNC) ustavila Poljakinjo Marijo Malyjasiak.